20 lipca 2017

Reklama książki "Jak Feniks z popiołów"

Cześć!
Dziś przybywam do Was z reklamą książki. Pragnę na początek napisać, iż pierwszy rozdział wieloczęściowego opowiadania jest w trakcie pisania. Mimo że tu nikt już nie komentuje, wstawię tę obyczajową, lekką opowieść i potem będę skupiała się na zupełnie nowej, w mrocznych klimatach i z wieloma tajemnicami. Nie będzie ona publikowana na blogu, bo zamierzam ją wydać.

Polecam debiutancką powieść mojej koleżanki, Grety Gulsen - Jak feniks z popiołów. Połączenie międzywojennego kina z życiowymi problemami i sytuacjami medycznymi w szpitalu stanowią oryginalne połączenie. Naprawdę warto ją przeczytać, oddając się niebanalnemu klimatowi.
Premiera: 21 lipiec 2017 r.
 Jak Feniks z popiołów to książka dwuwarstwowa. Jedna warstwa to świat medyczny: młoda lekarka Laura, główna bohaterka, inni lekarze i pacjenci szpitala, ich romanse, przyjaźnie, niechęci, tragedie i fascynacje. By pomóc czytelnikowi odkryć drugą warstwę i zmusić go do myślenia, Autorka nie waha się poruszać delikatnych tematów, stawiać bohaterów przed trudnymi wyborami czy wciąż zaskakiwać zwrotem akcji, często brutalnym. Po co? Oto jedna z lekcji: Proszę cieszyć się życiem i brać z niego garściami. Nie każdy mój pacjent ma tyle szczęścia, by dostać nowe życie. Odrodzić się niczym Feniks z popiołów. To wszystko zaś w atmosferze czasów międzywojnia i kina przedwojennego, przy akompaniamencie niezapomnianych piosenek. Iście niebanalne połączenie. Choć życie jest delikatne i kruche jak porcelana, nie warto odstawiać go na półkę i liczyć na to, że nie dozna uszczerbku. Wręcz przeciwnie – trzeba doświadczać, cierpieć, dążyć do spełnienia za wszelką cenę, bo nie wiadomo, ile mamy czasu, zanim rozsypie się w drobne kawałki. Greta Gulsen w „Jak Feniks z popiołów” dobitnie udowadnia, że zegar tyka i nie da się go zatrzymać ani na sekundę.  
Aleksandra Jesiołowska, aleksandrowemysli.blogspot.com

Jeśli ktoś tu jeszcze wchodzi, niech pozostawi po sobie jakiś malutki ślad. :)

Do usłyszenia wkrótce!
 

4 komentarze:

 1. Książka idealna dla kogoś, kto lubi międzywojenne klimaty. :)
  Pozdrawiam!

  windowofmfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się interesująco, akurat ten okres w historii mniej mnie przyciąga, ale czasem i po niego sięgam. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. No, no zapowiada się interesująca powieść. I tak okładka - cudna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Reklama to bardzo istotna sprawa w początkach nowego projektu, firmy, książki itp. A Tobie ona wychodzi świetnie! Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń

Calliste Secret Templates